Pracownia Projektowa PION została  założona w 1989 r. przez mojego Ojca Stanisława Kusztelaka. Początkowo jako Przedsiębiorstwo Projektowe „PION” Sp. z o.o., a od 1997 r. jako Pracownia Projektowa „PION” Andrzej Kusztelak firma zdobywa uznanie Inwestorów, których zadowolenie było, jest i będzie motywacją naszych wysiłków. 

Od początku powstania firmy do dnia dzisiejszego firmę tworzą ambitni, kreatywni ludzie z wielkim zapałem realizujący postawione przed nimi zadania: począwszy od wielowariantowych koncepcji architektonicznych po zaawansowane technologicznie, wielobranżowe dokumentacje projektowo – kosztorysowe z pełnieniem nadzorów autorskich włącznie. Przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu gwarantuje zarówno solidność, jak również, wynikającą z wiary we własne umiejętności, odwagę.

Połączenie kreatywnej brawury z rzemieślniczym warsztatem powoduje, że opracowywane przez nas projekty są w stanie sprostać wyszukanym wymaganiom Inwestorów, zapewniając jednocześnie zamknięcie inwestycji w określonych budżetach. Kompleksową obsługę w zakresie prowadzenia i koordynacji prac projektowo – kosztorysowych oraz nadzór autorski nad realizacją inwestycji, powierzyli nam między innymi: Miasto Łódź, Miasto Kraków, Miasto Katowice,  Miasto Lublin, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Miasto Włocławek, Miasto Chorzów, Miasto Knurów, Uniwersytet Medyczny w Łodzi,  Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, Państwowy Instytut Weterynaryjny, Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Pryszczycy w Zduńskiej Woli,  Centrum Pediatrii w Sosnowcu, Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi.

Prezentacje flagowych projektów będących naszym dziełem znajdziecie Państwo w zakładce PROJEKTY. Mam nadzieję, że zapoznanie się z naszymi osiągnięciami spowoduje, że dołączycie Państwo do grona naszych zadowolonych Klientów.

Ze swojej strony gwarantuję Państwu profesjonalną obsługę poprzedzoną solidną, indywidualnie przygotowaną ofertą przedstawiającą zawsze realne terminy i konkurencyjną cenę.


PROFESJONALIZM

Dzisiejszy skład zespołu projektowego  to efekt specjalizacji sportowo - rekreacyjno - basenowej, która miała miejsce w latach 2009/2010. Od tego czasu  determinującym kryterium w doborze branżowego zaplecza projektowego staje znajomość problematyki z zakresu zarządzania energią i dystrybucją jej poprzez złożone systemy wentylacji współpracujące z instalacjami technologii uzdatniania wody basenowej zarządzane przez inteligentne systemy teletechniczne. Zdobyte doświadczenie, skonfrontowane w nadzorach autorskich nad realizacją projektów i zweryfikowane przez Inwestorów użytkujących zrealizowane obiekty, nie pozbawiło zespołu projektowego odwagi, charyzmy i brawury, które to cechy pozwalają nazwać nas profesjonalistami.


BRAWURA - KREATYWNOŚĆ

Brawurowo nie znaczy lekkomyślnie, nierozważnie, pochopnie - brawurowo, wg mojej opinii, znaczy odważnie, kreatywnie, w sposób zasługujący na brawa. Brawura jest powtarzalna tylko w przypadku kiedy stosują ją profesjonaliści. Życząc sobie i Państwu odwagi w realizowaniu marzeń, czekamy na wyzwania, których realizacja zasłuży na miano brawurowej.

z wyrazami szacunku
arch. Andrzej Kusztelak